Netileht.gif (10526 bytes)
Nr. 1, detsember 1997

Kilingi-Nõmme on Eesti keskmisest õnnelikum linn

Kilingi-Nõmme peatänav

Nädalalehe "Eesti Ekspress" poolt korraldatud Eesti kõige õnnelikumate ja õnnetumate linnade selgitamiseks teostatud uurimuse järgi on Kilingi-Nõmme Eesti 47 linna seas 14. kohal. 7. novembri "Eesti Ekspressis" avaldatud uurimuse kohaselt on vabariigi õnnelikem linn Loksa, õnnetuim Narva.

Linnade edetabel koostati 19 statistilise näitaja põhjal. Andmed koguti statistikaametist, politseiameti teabebüroost, autoregistrikeskusest, ravimiametist, tööturuametist ja vabariigi valimiskomisjonist. Kasutatud oli kas 1997. aasta esimese seitsme kuu andmeid või nende puudumisel 1996. aasta statistikat.

Kilingi-Nõmme edestas enamikku Eesti suurematest linnadest. Pärnu jäi edetabelis 34. kohale.

A.Seller  (Fotol Kilingi-Nõmme peatänav)


Piirkonna mobiiltelefoniside võimalused täienevad

Moblaga20. novembrist alates on piirkonna mobiilsetel inimestel võimalik ümbruskonnas kasutada lisaks NMT-aparaatidele ka GSM-tööpi telefone.

AS Esmofon, kes vahendab Eesti Mobiiltelefoni teenust, korraldas sellega seoses neljapäeval 27. novembril Kilingi-Nõmme klubis reklaam-päeva. Soovi korral sai siis kohapeal tasuta EMT mobiilside kliendiks registreeruda ja soodushinnaga aparaate osta.

Uudiseid Tihemetsast

Uudiseid Talilt

Ilmast ja põllust

Naiskoor "Kanarbik" - 45!

Miss Santa Barbara

Esimene elektrooniline "Uudistaja"

See, mida te praegu näete, on Kilingi-Nõmme linnalehe "Uudistaja" esimene interneti-väljaanne. Elektrooniline leht erineb paberväljaandest mõneti artiklite valiku ja mahu ning tõiesti kujunduse poolest.

Kõik kommentaarid ja ettepanekud on teretulnud toimetaja e-posti aadressil ahti@kilingi.ee.

"Uudistaja" toimetus


Avati Kilingi-Nõmme
avalik internetipunkt

Kilingi-Nõmme linna raamatukogus (Pärnu tn. 59) asuv avalik internetipunkt (@-punkt) on rajatud Avatud Eesti Fondi toetusel ning avati ametlikult kolmapäeval, 26. novembril.

@-punkti rahastatakse edaspidi Kilingi-Nõmme linna eelarvest ning osaliselt lisateenuste osutamisest (printimine ja paljundamine).

Raamatukogus on avalikuks kasutamiseks 4 arvutitöökohta, millest Interneti kasutamise võimalus on kahel. Kasutatakse otseühendust kiirusega 19200 bps.

Agu Leivits, projektijuht

 

Lk.1        Lk.2        Lk.3       Lk.4
Toimetaja Ahti Seller, ahti@kilingi.ee.
Kilingi-Nõmme